Polski English Russian Chinese

Informacje organizacyjne wyprawy

Wyprawa Nowy Jedwabny Szlak 2017/2018

Szczegóły organizacyjne projektu.

Kampania wprowadzająca: jesień 2017
Wyprawa: kwiecień - czerwiec 2018

Informacje ogólne

Jesień 2017 - pierwsze konferencje zapowiadające i wprowadzające do wyprawy (7 konferencji, po jednej w każdym z krajów trasy wyprawy).

Jesień 2017 / wiosna 2018 - ostatnie przygotowania organizacyjne. Wywiady, artykuły i wystąpienia wprowadzające w projekt wyprawy i jego części organizacyjne wraz z zapoznaniem głównych twarzy wyprawy. Zbieranie materiałów uzupełniających oraz testy sprzętu i ostateczny wybór samochodów wyprawy.

Wiosna 2018 - rozpoczęcie wyprawy.

Lato / zima 2018 - wystawy podsumowujące wyprawę, publikacje książkowe, film dokumentalny z wyprawy oraz filmy turystyczne z 7 krajów, serie publikacji i wywiadów prasowych i telewizyjnych.

Szczegóły wyprawy

facebbok google plus twitter pinterest youtube vimeo instagram

Fundacja Pałkiewicza

Koncept, projekt, planowanie, realizacja, logistyka, oprawa informacyjno-promocyjna, imprezy kulturalne i publiczne, spotkania eksperckie, konferencje, trasy turystyczne oraz nadanie atrakcyjnego kształtu wyprawie: Fundacja Pałkiewicza.

Media i prasa

Patroni medialni wyprawy. Media (telewizja, prasa, radio, internet) w krajach leżących na trasie wyprawy. Korespondencje dziennikarskie, relacje telewizyjne, publikacje prasowe. Ogólny zasięg medialny przekładający się na media lokalne (miejscowości, miasta, kraje) i międzynarodowe oraz wewnętrzne kanały informacyjne wyprawy.

wyprawa

Jacek Pałkiewicz (lider wyprawy)

Reporter, eksplorator, twórca survivalu w Europie. Posiada bogate doświadczenie w organizacji międzynarodowych przedsięwzięć. W 1975 r. pokonał Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka. Uczył kosmonautów strategii przetrwania w skrajnie surowych i niegościnnych środowiskach. Szkoli kadry menadżerskie w przekraczaniu barier osobowości w warunkach krańcowego obciążenia. W 1994 r. kierował międzynarodową misją ekologiczną, w dwa lata później jego naukowa ekspedycja ustaliła źródło Amazonki.

Honorowy ambasador Mazur w ramach światowego konkursu na "7 Nowych Cudów Natury" (2011 r.), gdzie Kraina 1000 Jezior została uznana za najpiękniejszy region Europy, a w globalnej konfrontacji (477 konkurentów) uplasowała się w 2-drugiej siódemce unikatowych klejnotów przyrody. W 2013 r. Pałkiewicz przypomniał o chlubnym polskim dziedzictwie narodowym na zauralskim terytorium. W 2015 r. otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności badawczej, za rozsławianie imienia Polski w świecie". Autor wielu książek. Jego dokonania ukazuje Andrzej Kapłanek w biografii "Pałkiewicz, droga odkrywcy".

Jacek Pałkiewicz

Jacek Pałkiewicz (podróżnik, odkrywca, reporter, trener survivalu, pisarz) www.palkiewicz.com

Historyczny Szlak

Kilka słów o historii Jedwabnego Szlaku. Czym był? Co symbolizował? Jak wpłynął na rozwój cywilizacji?

Czytaj dalej

Atrakcje wyprawy

Zobacz co jest planowane przed, podczas i po wyprawie. Główne atrakcje, wydarzenia i efekty końcowe.

Poznaj szczegóły

Projekt wyprawy

Poznaj wyprawę i jej projekt. Jak powstał pomysł ekspedycji? Jakie są cele i założenia wyprawy?

Dowiedz się więcej

Organizacja i przewodnictwo wyprawy:
Jacek Pałkiewicz (Fundacja Pałkiewicza)

Wsparcie organizacyjne i konsultacyjne:
Monika Karpińska-Krystek (Polsko Chińska Rada Biznesu)
Marcin Jacoby (Instytut Adama Mickiewicza)
Andrey Khazbulatov (Ministerstwo Kultury i Sportu Republiki Kazachstanu, Kazachski Instytut Kultury)
Patrycja Pendrakowaksa (Centrum Stosunków Polska - Azja)

Projekt logo:
Martyna Majda

Lokalni koordynatorzy projektu:
Maksy Pałkiewicz (Szanghaj)

Wsparcie prawne:
Overseas Trust Sp. z o.o.